Puchar dla dzielnicowego z Zawiercia - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Puchar dla dzielnicowego z Zawiercia

Data publikacji 07.09.2018

Dzielnicowy st. sierż. Adrian Piechulski z zawierciańskiej komendy zajął drugie miejsce w wojewódzkich eliminacjach do ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy roku”. Nasz reprezentant wykazał się praktycznymi umiejętnościami podczas specjalnie zaaranżowanych scenek oraz bardzo dobrą policyjną wiedzą. Wysoko uplasował się również w turnieju strzeleckim. Gratulujemy!

W środę 5 września w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje do zawodów „Dzielnicowy roku”. Brali w nich udział dzielnicowi oraz ich bezpośredni przełożeni. W pierwszym dniu turnieju na mundurowych czekały 2 zadania – specjalnie zaaranżowane scenki oraz sprawdzian umiejętności strzeleckich. Dzisiaj, po rozwiązaniu testu z wiedzy teoretycznej, wyłoniono dwóch najlepszych dzielnicowych, którzy wezmą udział w ogólnopolskim finale zawodów w katowickiej szkole policji.

 

Starszy sierżant Adrian Piechulski do służby w Policji wstąpił w 2013 roku. Po ukończeniu szkolenia, służył w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach. W czerwcu 2014 roku przeniósł się do naszej jednostki i pełnił służbę patrolowo-interwencjyjną na terenie Zawiercia. Od maja br. pełni obowiązki dzielnicowego rejonu nr 8 w Zawierciu obejmującego oś. Warty, Wydra, Kromołów, Łośnice, Bzów, Karlin i Żerkowice. W ubiegłym roku uczestniczył w Wojewódzkim Finale XXIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych - „Patrol Roku 2017”, zajmując 3 miejsce. Prywatnie sierż. Adrian Piechulski ma 28 lat i jest mieszkańcem gminy Pilica. Lubi jeździć na rowerze. Aktywnie działa w Jurajskim Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni. Jest także członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej.

Pełna informacja o konkursie oraz klasyfikacja końcowa  została opublikowana na stronie KWP w Katowicach - link