Uciekała przed policją bo nie miała prawa jazdy - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Uciekała przed policją bo nie miała prawa jazdy

Data publikacji 11.10.2018

Nawet 5 lat w więzieniu może spędzić 27-letnia mieszkanka Zawiercia, która uciekała przed oznakowanym radiowozem. Kobieta ignorując policyjne sygnały przyspieszyła stwarzając duże zagrożenie na drodze. Po krótkim pościgu została zatrzymana. Okazało się, że powodem jej ucieczki był brak prawy jazdy, które utraciła za jazdę po pijaku.

Wczoraj wieczorem na ul. Szerokiej w Zawierciu policyjny patrol zauważył jadące z dużą prędkością BMW. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Kierująca pojazdem nie reagowała na sygnały świetlne i dźwiękowe zmuszające ją do zatrzymania. Wręcz przeciwnie, przyspieszyła i jechała z nadmierną prędkością. Na ulicy Wajzlera porzuciła samochód i próbowała zbiec pieszo. W pojeździe pozostała jej koleżanka. Po krótkim pościgu kierująca BMW została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Była trzeźwa. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że złamała sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Utracone za jazdę w stanie nietrzeźwości prawo jazdy mogła odzyskać już za 4 miesiące. Teraz mieszkanka Zawiercia odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa tj. niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem wbrew zakazowi. Ponadto Sąd obligatoryjnie zakaże jej prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.

Przypominamy, że zgodnie z treścią art. 178b Kodeksu Karnego: „kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”