Kolejne wypadki z udziałem pieszych - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Kolejne wypadki z udziałem pieszych

Data publikacji 24.10.2018

Wczoraj wieczorem na drodze krajowej nr 78 w pobliżu Żerkowic zginął 38-letni mężczyzna. Dzisiaj wczesnym rankiem został potrącony 82-letni pieszy, który wszedł na jezdnię przy czerwonym świetle. W obu przypadkach piesi byli ubrani na ciemno i nie posiadali żadnych elementów odblaskowych. Wchodząc na jezdnie nie zachowali też należytej ostrożności. Kolejny raz apelujemy o rozwagę! Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg.

Wczoraj około godz. 18.00 na skrzyżowaniu ul. Jurajskiej z ul. Aleksandra Fredry w Zawierciu doszło do tragicznego wypadku. Pod kołami Audi A6 zginął 38-letni mężczyzna. Przechodził ruchliwą drogę w miejscu niedozwolonym. Około 20 merów dalej miał prawidłowo oznaczone przejście dla pieszych. Przeprowadzone badanie wykazało, że 56-letni kierowca osobówki nie spożywał wcześniej alkoholu. Stan trzeźwości pieszego zostanie określony na postawie badania pobranej próbki krwi. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku, wykonali zdjęcia i sporządzili wymaganą dokumentację. Prokurator polecił zabezpieczyć pojazd do dalszych badań. Teraz śledczy będą dokładnie ustalać okoliczności tego wypadku.

Więcej szczęścia miał 82-letni mężczyzna, który wszedł na pasy przy czerwonym świetle. Został potrącony przez skręcającego w lewo forda. Doznał ogólnych stłuczeń. Po udzieleniu pomocy medycznej opuścił szpital. Za popełnione wykroczenie otrzymał 300 zł mandat. Kierowca osobówki był trzeźwy.

Ponownie apelujemy do pieszych o zachowanie dużej ostrożności przy wkraczaniu na jezdnię, zachęcamy także wszystkich do noszenia elementów odblaskowych również w terenie zabudowanym.