Mamy najlepszego dzielnicowego w kraju - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Mamy najlepszego dzielnicowego w kraju

Data publikacji 29.10.2018

Dzielnicowy st. sierż. Adrian Piechulski okazał się najlepszym dzielnicowym w kraju. Zwyciężył w ogólnopolskich zawodach „Dzielnicowy Roku 2018”. Zawierciański dzielnicowy wykazał się największą wiedzą i praktycznymi umiejętnościami. Gratulujemy!

Starszy sierżant Adrian Piechulski 5 lat temu postanowił wstąpić w policyjne szeregi. Szkolenie podstawowe ukończył z wyróżnieniem. Pierwsze policyjne szlify zdobył w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach. Od 2014 roku pełni służbę w zawierciańskiej komendzie. W tym samym roku uczestniczył w Wojewódzkim Finale XXIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych - „Patrol Roku 2017”, zajmując 3 miejsce. W maju 2018 roku przystąpił do konkursu na stanowisko dzielnicowego. Od dwóch lat jest też instruktorem strzeleckim. We wrześniu br. zajął drugie miejsce w wojewódzkich eliminacjach do ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy roku”. Dzielnicowy st. sierż. Adrian Piechulski ma pod swoją pieczą około 6 tys mieszkańców. Jego rejon służbowy obejmuje aż 92 ulice przyporządkowane do oś. Warty, Wydra, Kromołów, Łośnice, Bzów, Karlin i Żerkowice.
Prywatnie st.sierż. Adrian Piechulski ma 28 lat i jest mieszkańcem gminy Pilica. Lubi jeździć na rowerze. Aktywnie działa w Jurajskim Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni. Jest także członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!

 

Pełna informacja o konkursie oraz klasyfikacja końcowa  została opublikowana na stronie KWP w Katowicach - link