Kolejni pijani z sądowym zakazem - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Kolejni pijani z sądowym zakazem

Data publikacji 29.10.2018

W minioną niedzielę zawierciańscy policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców. Dwóch z nich złamało sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Trzeci spowodował kolizję, najechał na inny pojazd i uszkodził sygnalizator świetlny. Teraz grozi im kilkuletni pobyt w wiezieniu i wysoka kara finansowa.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu grozi do 5 lat więzienia oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości 10 tys. złotych przeznaczona na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach. Pijany sprawca kolizji może trafić na 2 lata za kraty. W tym przypadku kara finansowa może wynieść również 10 tys. złotych. Ponadto będzie musiał z własnej kieszeni pokryć koszty zniszczeń.

Do kolizji drogowej z udziałem pijanego kierowcy doszło po godz. 3.00 w dniu 28 października br. na ul. Towarowej w Zawierciu. Nietrzeźwy 51-letni mężczyzna kierujący nissanem najechał na kierującą citroenem i uderzył w sygnalizator świetlny. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Około 13.00 policjanci zatrzymali 31-letniego zawiercianina kierującego oplem. Przeprowadzone badanie wykazało 1,7 promila. Ustalono również, że obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kolejny nietrzeźwy to motorowerzysta zatrzymany po 22.00 na ul. Paderewskiego. 21-latek miał w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu i również złamał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.