Ta kolizja może ją słono kosztować - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Ta kolizja może ją słono kosztować

Data publikacji 07.11.2018

Wczoraj na ul. Strumień w Zawierciu doszło do zderzenia dwóch osobówek. Groźnie wyglądającą kolizję spowodowała 49-letnia kobieta kierująca fiatem panda. Była pijana, miała w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Uderzyła w jadącego prawidłowo opla astrę. Na szczęście tym razem obyło się bez poważnych obrażeń. Teraz oprócz zakazu kierowania pojazdami i 2-letniego więzienia, grożą jej bardzo wysokie sankcje finansowe.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 9.30 na skrzyżowaniu ul. Strumień z ul. Zacisze. Kierująca fiatem panda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 69-letniemu mężczyźnie kierującemu oplem. Na szczęście, poza uszkodzonymi pojazdami, nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili trzeźwość obu kierowców. Okazało się, że kobieta była pijana. Mundurowi zatrzymali także dowody rejestracyjne uszkodzonych pojazdów.

Nietrzeźwej kierującej grozi teraz utrata prawa jazdy, 2-letni pobyt w więzieniu oraz kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych. Pijana kobieta będzie musiała również z własnej kieszeni ponieść koszty naprawy uszkodzonych pojazdów. W takim przypadku firma ubezpieczająca może odmówić wypłaty odszkodowania.