Narkotyki ukrywała w kosmetykach - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Narkotyki ukrywała w kosmetykach

Data publikacji 26.11.2018

Prawie 700 porcji amfetaminy i inne substancje odurzające ujawnili policjanci z Łaz dzięki ustaleniom dzielnicowego. 38-letnia kobieta przechowywała je w łazience ukryte w pojemnikach po kosmetykach. Zatrzymana mieszkanka Łaz usłyszała już zarzut. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi jej do 10 lat więzienia.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Łazach ustalił, że w jednym z mieszkań przy ul. Kolejowej są przechowywane narkotyki. W piątek wieczorem policjanci z zespołu kryminalnego wkroczyli do akcji. W mieszkaniu 38-letniej kobiety znaleźli prawie 700 porcji amfetaminy, 48 tabletek i około 28 gram zakazanych substancji zastępczych. Ich skład chemiczny określą biegli. Środki odurzające ukryte były w pojemnikach po kosmetykach przechowywanych w łazience. Następnego dnia, zatrzymana mieszkanka Łaz usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator zastosował wobec niej policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.

Ostrzegamy przed zażywaniem tabletek i środków niewiadomego pochodzenia i o nieznanym składzie chemicznym. Skutki przyjęcia takich specyfików mogą okazać się tragiczne.

Przypominamy, że w połowie br. zmieniły się przepisy dotyczące dopalaczy, określanych jako nowe substancje psychoaktywne. Art. 62b Ustawy u przeciwdziałaniu narkomanii mówi, że samo posiadanie nowych substancji psychoaktywnych tzw. dopalaczy, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 3 lat.

Ładowanie odtwarzacza...