Śmiertelne potrącenie na DK-78 - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Śmiertelne potrącenie na DK-78

Data publikacji 23.12.2018

Policjanci z Zawiercia, wspólnie z prokuratorem, wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj około 23.00 na ul. Paderewskiego w Zawierciu. Kierujący osobowym oplem potrącił na pasach 49-letnią kobietę. Piesza poniosła śmierć na miejscu. Apelujemy do kierowców o rozważną i ostrożną jazdę!

Wczoraj około godz. 23.00 na drodze krajowej nr 78 doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierujący oplem 22-letni mieszkaniec Myszkowa śmiertelnie potrącił 49-letnią kobietę. Do zdarzenia doszło w rejonie prawidłowo oznakowanego i oświetlonego przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Okólną. Samochód, którym jechał zatrzymał się dopiero po 200 metrach. Przez kilka godzin droga była zablokowana. Na miejscu pracowali policjanci, ratownicy medyczni oraz straż pożarna. Mundurowi pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny pojazdu oraz miejsca wypadku. Szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają teraz śledczy.

Policjanci przypominają pieszym o noszeniu odblasków, zwłaszcza teraz, w okresie zimowym. Dobra widoczność zwiększa szanse na właściwą reakcję kierującego! Do kierowców apelują natomiast o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Jezdnia o tej porze roku często bywa oblodzona i śliska. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych. Wspólnie zadbajmy o to, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego bezpiecznie dotarli do celu!