Pijany i bez uprawnień - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Pijany i bez uprawnień

Data publikacji 31.12.2018

Policjanci z Zawiercia ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 78 w pobliżu miejscowości Gołuchowice. Pijany kierowca smarta zderzył się czołowo z ciężarówką. Ranny trafił do szpitala. Mężczyzna od kilku lat nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do wypadku drogowego doszło w minioną sobotę około godz. 18.30 na DK-78 w pobliżu miejscowości Gołuchowice gm. Kroczyce. Według wstępnych ustaleń policjantów, kierujący małą osobówką marki Smart wyjechał z drogi podporządkowanej. Po czołowym zderzeniu z ciężarową scanią wpadł do rowu. Wstępne badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało w jego organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Pobrano mu też próbkę krwi do dalszych badań. Policjanci ustalili, że w 2013 roku utracił prawo jazdy za jazdę po pijaku. 29-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy. Mundurowi wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli uszkodzony pojazd do ekspertyzy.

Kolejny raz przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości, oprócz 2-letniego więzienia, sprawcy grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych. Za kolejne prowadzenie pojazdu po pijanemu, sąd orzeka nawiązkę na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wysokości co najmniej 10 tys złotych. Ponadto za złamanie sądowego zakazu kierowania grozi do 3 lat pozbawienia wolności.