Dzisiaj policyjna akcja "NURD" - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Dzisiaj policyjna akcja "NURD"

Data publikacji 30.01.2019

Dzisiaj od godziny 06:00 policjanci zawierciańskiej drogówki prowadzą działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do ujawniania wykroczeń policjanci wykorzystują również kamery monitoringu miejskiego. W ubiegłym roku na drogach naszego powiatu zginęło 6 pieszych a 30 doznało obrażeń ciała. Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że bezpieczeństwo pieszych na drodze znacząco poprawia noszenie elementów odblaskowych!

Policyjne działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących, jak i pieszych. Podczas działań nadzorem objęte zostaną miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych np. przejścia przez jezdnię o dużym natężeniu ruchu lub przejścia, na których doszło do potrąceń pieszych. W ubiegłym roku na drogach naszego powiatu doszło do 57 zdarzeń z udziałem pieszych. Do ujawniania wykroczeń na terenie Zawiercia policjanci wykorzystują również kamery monitoringu miejskiego. Dzisiejsza akcja potrwa do godziny 22.00.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni pamiętać, że pojazdu nie da się zatrzymać w miejscu. Wchodząc na jezdnię tuż przed nadjeżdżającym pojazdem stwarzają dla siebie ogromne zagrożenie. Bardzo niebezpieczne jest też przejeżdżanie rowerem po pasach. Pieszy i rowerzysta w zderzeniu z samochodem ma małe szanse na „wyjście z tego cało” .