Nietrzeźwa matka za kierownicą - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Nietrzeźwa matka za kierownicą

Data publikacji 30.01.2019

Policjanci z Ogrodzieńca zatrzymali 44-letnią kobietę, która przewoziła samochodem 4-letnią córkę. Do zatrzymania nietrzeźwej przyczyniła się inna kierująca. Nieodpowiedzialna matka miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Wczoraj około godz 15.00 dyżurny zawierciańskiej policji otrzymał informację o pijanej kobiecie, która przewoziła swoją 4-letnią córkę. Zgłaszająca jechała osobówką w kierunku Zawiercia. W miejscowości Giebło została zahaczona lusterkiem przez jadącego z przeciwka fiata cinquecento. Kierująca fiatem nie zatrzymując się odjechała z miejsca kolizji. Poszkodowana kobieta zawróciła i wezwała policję. Oba pojazdy zatrzymały się w Pilicy. Kierująca fiatem tłumaczyła policjantom, że nie zauważyła zderzenia w wymijanym pojazdem. W czasie badania wydmuchała ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy i dowód rejestracyjny. O jej dalszym losie zdecyduje teraz prokurator i sąd.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, natomiast za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo, górna granica pozbawienia wolności wynosi 5 lat.