Jechał pod wpływem narkotyków - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Jechał pod wpływem narkotyków

Data publikacji 06.02.2019

Policjanci z Zawiercia zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który kierował peugeotem po zażyciu narkotyków. Samochód jechał całą szerokością drogi. Kierowca zachowywał się nerwowo. Oświadczył, że jedzie do zawierciańskiej komendy policji. Przeprowadzone badania narkotesterem wykazało, że jest pod działaniem narkotyków.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 19.00 na ul Sienkiewicza w Zawierciu. Policjanci z wydziału prewencji zauważyli jadący zygzakiem samochód. Po jego zatrzymaniu sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Wynik nie wskazywał zawartości alkoholu. Mężczyzna jednak bardzo podejrzanie się zachowywał. Kolejne badanie narkotesterem wykazało, że 34-latek zażywał wcześniej narkotyki. Policjantom tłumaczył, że musi dojechać do komendy policji aby stawić się na zarządzony przez prokuratora dozór za wcześniejsze posiadanie środków odurzających.

Jeśli dalsze badania krwi kierowcy potwierdzą, że kierował on pojazdem będąc pod działaniem narkotyków to grozi mu do 2 lat więzienia oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości 5 tys. złotych przeznaczona na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach.