Agresja na drodze zakończona zarzutami - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Agresja na drodze zakończona zarzutami

Data publikacji 11.02.2019

Policjanci z Łaz zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który wybił szybę w samochodzie, uszkodził drzwi i groził kierującej pozbawieniem życia. Powodem agresji pijanego pasażera skody było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez kierującą volkswagenem. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, 24-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty.

Do zdarzenia doszło wczoraj po 12.00 w pobliżu miejscowości Ciągowice. Kierowca skody fabia zajechał drogę volkswagenowi, zmuszając kierującą do nagłego zatrzymania. Następnie pasażer skody wybiegł z pojazdu i wybił w jej samochodzie szybę oraz szarpiąc drzwi, wygiął je. Był bardzo agresywny i groził 40-letniej kobiecie pozbawieniem życia. W samochodzie siedział jej mąż i dwójka małych dzieci. Wezwani policjanci zatrzymali nietrzeźwego 24-latka i umieścili w policyjnym areszcie. Mężczyzna miał w organizmie 2,7 promila alkoholu. Straty, jakich dokonał w volkswagenie zostały wstępnie wycenione na 1000 zł.

Kierowca skody wyjaśnił mundurowym, że kierująca volkswagenem wymusiła mu pierwszeństwo przejazdu na zwężeniu drogi. Aby uniknąć zderzenia musiał zatrzymać swój pojazd. Następnie zawrócił i zajechał drogę volkswagenowi. 

Autorowi gróźb karalnych grozi do 2 lat więzienia. Za uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat więzienia.

Przypominamy, że w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach funkcjonuje specjalna skrzynka mailowa. Pod adres: stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl można przesyłać filmy z przejawami agresji ze strony zbyt krewkich uczestników ruchu drogowego.

 

Jeśli zarejestrowałeś agresywne zachowanie

innego uczestnika ruchu - POWIADOM NAS!