Bezpieczne ferie wciąż trwają - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Bezpieczne ferie wciąż trwają

Data publikacji 18.02.2019

W działania "Bezpieczne ferie 2019" zaangażowani są zarówno policjanci prewencji, jak i drogówka. Mundurowi dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, ale również dorosłych, zarówno w mieście, jak i na stokach. Prowadzone są spotkania profilaktyczne. Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Ogrodzieńcu odwiedził stacje narciarskie w Cisowej i Smoleniu, gdzie rozdawał ulotki z dekalogiem narciarskim.

Ferie zimowe w województwie śląskim wciąż trwają, a policjanci dbają o bezpieczeństwo wypoczywających osób. W działania „Bezpieczne ferie 2019” zaangażowani są mundurowi prewencji, jak i drogówki, ponieważ bezpieczni muszą być zarówno ci, którzy są w trakcie zimowego odpoczynku, jak i ci, którzy się dopiero na niego udają lub z niego wracają.

Zawierciańscy stróże prawa już przed feriami odwiedzali uczniów i przedszkolaków, aby przypomnieć im najważniejsze zasady bezpieczeństwa związane z feriami zimowymi. Wspólnie ze słuchaczami wskazywali poprawne zachowania na stokach, miejsca, w których bezpiecznie można się bawić, ale również podkreślali, jak samemu zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas zimowych zabaw, przypominając o konieczności noszenia kasków. O rozsądek apelowali nie tylko do dzieci, ale również do młodzieży i dorosłych – wskazując np. niebezpieczeństwo, jakie niesie za sobą wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne, czy też jazda na nartach lub snowboardzie pod działaniem alkoholu, czy środków psychoaktywnych.

W ubiegłym tygodniu w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" ogrodzieniecki Dzielnicowy rozmawiał z aktywnie spędzającymi czas na stokach w Cisowej i Smoleniu. Narciarze i snowboardziści otrzymali ulotki z Dekalogiem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, w którym wskazane są poprawne zachowania na stokach. Zachęcał też najmłodszych do udziału w konkursie fotograficzno -plastycznym „Stok nie jest dla bałwanów”.

Policjanci kilkukrotnie spotkali się też z wypoczywającymi na terenie powiatu zawierciańskiego dziećmi i młodzieżą. W ramach kontroli miejsc wypoczynku, które przeprowadzone były we współpracy z Powiatową Strażą Pożarną w Zawierciu, Wydziałem Spraw Obywatelskich zawierciańskiego Starostwa Powiatowego oraz Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Zawierciu, mundurowi przeprowadzili prelekcje na temat bezpieczeństwa podczas ferii, zwracając uwagę nie tylko na zagrożenia związane z okresem wypoczynku, ale przypominając o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym oraz innych zagrożeniach, na które mogą natrafić podczas tego zimowego odpoczynku.