Wiadomości

"Narkotyki i dopalacze zabijają" - inauguracja kampanii na terenie powiatu zawierciańskiego

Data publikacji 02.04.2019

„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” to hasło kampanii o charakterze edukacyjno - profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, która ruszyła dziś we wszystkich jednostkach Policji na terenie całego kraju. Kampania organizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. Inauguracja działań w ramach kampanii odbyła się dziś w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zawierciu.

Celem kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają" jest przekazanie młodym ludziom informacji na temat zagrożeń związanych z zażywaniem zarówno narkotyków, jak i tzw. dopalaczy. Zwiększenie świadomości na ten temat może prowadzić do ograniczenia wśród młodzieży zagrożeń zdrowotnych, prawnych oraz społecznych. Bardzo ważnym elementem kampanii jest krótki spot reklamowy, który ma uzmysłowić młodemu człowiekowi, jak poważnym zagrożeniem są substancje psychoaktywne, ale również zniechęcić do udziału w "patoklimatach", bowiem przewodnim hasłem kampanii jest zdanie: " Szkoda Ciebie na takie patoklimaty".

Kampania będzie prowadzona na terenie całego kraju przez wszystkie jednostki Policji do końca 2019 roku. Dziś na terenie powiatu zawierciańskiego miała miejsce inauguracja działań, które będą prowadzone przez zawierciańskich policjantów.

W I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu odbyło się dziś spotkanie z uczniami klas I-wszych i II-drugich. 250 młodych osób z zaciekawieniem słuchało nie tylko o odpowiedzialności prawnej związanej z przestępstwami narkotykowymi, ale ich uwaga została również zwrócona na zagrożenia dla życia i zdrowia zarówno samego przyjmującego środki psychoaktywne, jak również dla całego społeczeństwa. Policjantka przedstawiała jak ogromny wpływ na funkcjonowanie danej społeczności ma kwestia uzależnień, szczególnie od środków psychoaktywnych i jak ogromne jest zagrożenie dla każdego człowieka funkcjonującego w danej grupie społecznej.

W trakcie spotkania nie zabrakło również informacji o spocie reklamującym kampanię oraz o symbolice, która została zawarta w filmie. Informacja na temat ilości zatrutych dopalaczami osób, zawarta w spocie zszokowała wiele osób będących na sali. Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom młodzi ludzie nie będą tracić życia na takie "patoklimaty".

Ładowanie odtwarzacza...