Niebezpieczne wygrane - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Niebezpieczne wygrane

Data publikacji 22.05.2019

Tym razem ofiarą oszustów padła 39-latka, która miała wygrać telefon komórkowy. Warunek? Opłata w wysokości 2 euro i wypełnienie ankiety. Kobieta postępowała zgodnie z zawartymi w wiadomości instrukcjami. Zamiast nagrody, z jej konta zniknęło ponad 300 złotych. Apelujemy o rozwagę i ostrożność!!!

E-mail, czy sms to sposób komunikacji, którymi posługują się również oszuści. Wysyłają wiadomości oferując łatwą wygraną rzeczową lub pieniężną. Warunkiem otrzymania nagrody jest dokonanie niewielkiej wpłaty.

Tym razem było to 2 euro. Taką kwotę miała zapłacić 39-latka, która otrzymała e-mail z informacją o wygranej. Po zalogowaniu się na podanej stronie musiała wypełnić też ankietę, której jedno z pytań dotyczyło numeru karty bankomatowej. Skuszona nagrodą w postaci telefonu komórkowego, kobieta podała dane. Po kilku dniach zorientowała się, że z jej konta bankowego zniknęło ponad 300 złotych.

Apelujemy o rozwagę!!!

Zachowajmy ostrożność w przypadku wiadomości e-mail lub sms oferujących, jakąkolwiek „wygraną”, za którą trzeba zapłacić. Nie udostępniajmy też numerów swoich kont bankowych, czy kart kredytowych. Takie postępowanie może nas drogo kosztować!

Więcej informacji o zagrożeniach w sieci:

http://zawiercie.slaska.policja.gov.pl/k30/bezpieczenstwo/dla-internautow/165699,Internet-mozliwosci-i-zagrozenia.html?search=722379169