Piknik pn. „Bezpieczne Wakacje” - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Piknik pn. „Bezpieczne Wakacje”

Data publikacji 08.07.2019

W sobotę na Placu Dworcowym w Łazach odbył się rodzinny piknik pn. „Bezpieczne Wakacje”. Uczestniczyli w nim również policjanci, którzy przygotowali dla mieszkańców wiele atrakcji. Był Sznupek, fantom oraz policyjny radiowóz. Nie zabrakło także porad jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji w czasie letniego wypoczynku.

Rodzinny piknik w Łazach miał charakter edukacyjny. Mieszkańcy Gminy Łazy mogli dowiedzieć się o zagrożeniach jakie mogą spotkać każdego podczas wakacji. Dzieci, młodzież oraz dorośli, mieli możliwość skorzystania z porad dotyczących pierwszej pomocy, którą poprowadzili dzielnicowi z Komisariatu Policji w Łazach. Tu niezastąpiony okazał się fantom, na którym zaprezentowano podstawowe zasady resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Policjanci przekazali również cenne informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji oraz rozdawali najmłodszym uczestnikom imprezy opaski „niezgubki”. Na placu przy fontannie ustawiono symulatory zderzeń i dachowania, gdzie każdy mógł przekonać się o konieczności zapinania pasów w samochodzie. Leśniczy zTrzebyczki, przekazał zebranym cenne informacje dotyczące zachowań w lesie. Na koniec strażacy z Ciągowic przeprowadzili pokaz ratowania uczestników wypadku drogowego.

W trakcie imprezy dorośli mogli oddać krew w mobilnym ambulansie RCKiK Katowice oraz zarejestrować się w bazie DKMS i zostać potencjalnym dawcą szpiku. Dla dzieci przygotowano zjeżdżalnie, gry i zabawy edukacyjne. Atrakcją dla najmłodszych był Sznupek – policyjna maskotka garnizonu śląskiego, z którą dzieci chętnie robiły pamiątkowe zdjęcia.

  • Policyjny radiowóz na terenie pikniku.
  • Uśmiechnięte dziecko siedzi w radiowocie za kierownicą.
  • Policjant przy użyciu fantoma pokazuje dziewczynce zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
  • Policjant przy użyciu fantoma pokazuje dziewczynce zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
  • Policjant stoi obok Sznupka.
  • Wokół sznupka stoją dzieci, obok policjant i stażak z psem.
  • Zdjęcie symulatora dachowania,
  • Policyjny radiowóz na terenie pikniku.
  • Opaski „niezgubki” rozdawane w trakcie pikniku