Podszyli się pod pracowników opieki społecznej - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Podszyli się pod pracowników opieki społecznej

Data publikacji 10.07.2019

Wczoraj jedna z zawierciańskich seniorek padła ofiarą oszustów podających się za pracowników opieki społecznej. Para przestępców weszła do mieszkania 84-letniej kobiety pod pretekstem sprawdzenia jej stanu zdrowia. W trakcie wizyty skradli 1500 złotych. Ponownie ostrzegamy osoby starsze przed oszustami. Apelujemy, aby nie ufać obcym i pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do swoich mieszkań.

Ponownie apelujemy do osób starszych, samotnie mieszkających o zachowanie szczególnej ostrożności. Ostrzegamy przed niezapowiedzianymi wizytami pracowników różnych instytucji. Przypominamy, że w takich przypadkach należy osobę poprosić o legitymację, identyfikator ze zdjęciem oraz o numer telefonu do danej instytucji czy firmy. Informację o odwiedzającym nas pracowniku należy zweryfikować telefonicznie. Jeżeli masz podejrzenia, że przed twoimi drzwiami stoi oszust pod żadnym pozorem nie wpuszczaj go do mieszkania i powiadom niezwłocznie policję tel. 112.

Wczoraj około godz 13.00 do mieszkania 84-letniej mieszkanki Zawiercia zapukała para oszustów. Kobieta i mężczyzna przedstawili się jako pracownicy socjalni. Po wejściu do mieszkania wypytywali starszą kobietę o jej stan zdrowia. Prosząc o pokazanie dokumentacji medycznej ustalili miejsce przechowywania pieniędzy. Następnie zaproponowali badanie stanu zdrowia. W tym czasie oszustka skradła z sąsiedniego pomieszczenia 1500 złotych.

Według opisu poszkodowanej mężczyzna miał około 50 lat, 170 cm wzrostu, krótko ostrzyżone włosy koloru ciemny blond. Nosił ciemne okulary i ubrany był w ciemna kurtkę. Jego wspólniczka miała około 50 lat, 160 cm wzrostu, krótkie ciemno blond włosy i była średniej budowy ciała.

Wszelkie informacje i spostrzeżenia mogące pomóc w identyfikacji oszustów prosimy kierować pod nr tel. 32 6738 255 lub 997. Informacje można również przekazać za pomocą poczty elektronicznej: kryminalny@zawiercie.ka.policja.gov.pl. lub za pomocą formularza „Powiadom nas” zamieszczonego na stronie KPP Zawiercie.

 

Ostrzeż swoich bliskich przed oszustami !!!