Pijany uderzył w słup energetyczny - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Pijany uderzył w słup energetyczny

Data publikacji 06.08.2019

Prawie 2 promile alkoholu wykazało badanie 37-letniego kierowcy audi, który wczoraj uderzył w słup energetyczny na ul. Przechodniej w Zawierciu. Sieć linii energetycznej została przerwana, a złamany słup uszkodził pobliskie ogrodzenie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 09.00 na ul. Przechodniej w Zawierciu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym audi 37-letni mieszkaniec Zawiercia, nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzył w słup energetyczny. Uszkodzona została sieć linii energetycznych, a także pobliskie ogrodzenie, na które spadł uszkodzony słup. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Miejsce zdarzenia zabezpieczali strażacy. Badanie kierowcy wykazało prawie 2 promile. Pasażer pojazdu również był pijany.  Policjanci wykonali na miejscu niezbędne czynności. Zatrzymane zostało zarówno prawo jazdy, jak i dowód rejestracyjny pojazdu. Teraz kierowca odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji.

Ostrzegamy, że jazda pod wpływem alkoholu lub jakiegokolwiek innego środka odurzającego stanowi ogromne zagrożenie, nie tylko dla samych kierujących ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Kolejny raz przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości, oprócz 2-letniego więzienia, sprawcy grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Za kolejne prowadzenie pojazdu po pijanemu, sąd orzeka nawiązkę na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wysokości co najmniej 10 tys złotych. Ponadto za złamanie sądowego zakazu kierowania grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawca z własnej kieszeni będzie musiał też pokryć koszty wszelkich zniszczeń.