Wiadomości

Zderzenie osobówki i roweru o napędzie elektrycznym

Data publikacji 08.08.2019

Zawierciańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego. Do zderzenia osobówki i roweru o napędzie elektrycznym doszło wczoraj w Porębie na ul. Armii Krajowej.

Wczoraj około godziny 14:45 w Porębie na drodze krajowej 78 doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z rowerem o napędzie elektrycznym. 34-letni kierowca toyoty jechał w kierunku Zawiercia, natomiast rowerzysta w przeciwną stronę. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał 72-letni kierowca jednośladu, który został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że kierujący osobówką był trzeźwy. Teraz wyjaśniane będą okoliczności wypadku.

Apelujemy do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę, ze szczególnym uwzględnieniem niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi i rowerzyści.

  • Na jezdni leży zdeformowany rower o napędzie elektrycznym, za nim stoją radoiowozy policyjne, wóz strażacki i karetrka. Widoczni są policjanci zabezpieczający miejsce zdarzenia.
  • Rower leży na jezdni. Po prawej stronie znajdują się policyjne radiowozy, wóz strażacki i karetka. W tle inne samochody oraz przyglądające się osoby.
  • Na jezdni leży rower. Po lewej stronie widoczny samochód osobowy, policjanci oraz strażak. W oddali widoczny śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ochotniczego, który wylądował na jezdni.