Podsumowanie wczorajszych działań NURD - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Podsumowanie wczorajszych działań NURD

Data publikacji 09.08.2019

Wczoraj policjanci z zawierciańskiej drogówki kontrolowali bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. W czasie działań ujawnili 67 wykroczeń. Najwięcej przewinień popełnili kierujący. Piesi również naruszali przepisy drogowe.

Wczoraj na terenie całego kraju prowadzone były działania NURD, ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Grupa ta jest najbardziej narażona na utratę zdrowia lub życia na skutek zdarzeń drogowych.

W działaniach tych brali udział policjanci zawierciańskiej drogówki. Celem mundurowych było ograniczenie liczby zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów, dlatego specjalnym nadzorem objęto miejsca, w których najczęściej dochodzi od zdarzeń drogowych z udziałem tej grupy użytkowników.

W trakcie działań policjanci ujawnili 67 wykroczeń, z czego aż 51 popełnionych zostało przez kierowców. Piesi również naruszali przepisy drogowe. Mundurowi skierowali do sądu 1 wniosek o ukaranie i nałożyli 40 mandatów karnych. W trakcie działań policjanci ujawnili też 3 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich prowadził samochód, dwaj pozostali to rowerzyści.