Wiadomości

Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą w Zawierciu

Data publikacji 09.08.2019

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to akcja informacyjno-edukacyjna, objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Poświęcona jest bezpieczeństwu osób odpoczywających nad wodą. Akcja kierowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Dziś zawierciańscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Centrum Rozwoju Lokalnego prowadzili swoje działania w Zawierciu na Placu im. Jana Pawła II.

Dzisiaj zawierciański profilaktyk wraz z dzielnicowym przeprowadzili działanie w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wspólnie z przedstawicielami Centrum Rozwoju Lokalnego rozdawali materiały informacyjne w postaci ulotek, w których zawarte są podstawowe zasady bezpiecznego zażywania kąpieli wodnych, a także przebywania w rejonie akwenów. Dodatkowo najmłodsi w ramach działań „Bezpieczne wakacje” otrzymywali kolorowanki, w których zawarte są również treści dotyczące bezpieczeństwa dzieci. Policjaci rozmawiali na temat ogólnego bezpieczeństwa podczas wakacji, wskazując poprawne zachowania w różnego rodzaju sytuacjach.

Miejsce przedsięwzięcia nie zostało wybrane przypadkowo. Szumiąca woda pobliskiej fontanny miała nawiązywać do głównego tematu działania, jakim jest bezpieczeństwo nad wodą. Również w centrum miasta znajdują się osoby, które od czasu do czasu wyjeżdżają nad akweny, aby tam odpocząć. Oni również nie powinni zapominać o podsatwowych zasadach bezpieczeństwa w tych miejscach.

Dzisiejsze przedsięwzięcie to nie ostatnie tego rodzaju działanie. W najbliższym czasie mundurowi znów spotkają się z odpoczywającymi dziećmi i dorosłymi.

  • Policjantka i Policjant rozmawiają z kobietą.
  • Policjantka i Policjant wraz z przedstawicielką Centrum Rozwoju Lokalnego przekazują chłopcu materiały informacyjne - ulotkę i kolorowankę.
  • Policjantka, Policjant i przedstawicielka Centrum Rozwoju Lokalnego przekazują dwóm paniom materiay informacyjne - ulotki i kolorowankę dla dziecka.
  • Policjantka przybija "piątkę" z dziewczynką. Widoczni również Policjant, dwi panie i przedstawicielka Centrum Rozwoju Lokalnego
  • Policjntka wraz z Policjantem rozmawiają z dziewczynką. Widoczna kobieta i przedstawicielka Centrum Rozwoju Lokalnego
  • Policjantka, Policjant i przedstawicielka Centrum Rozwoju Lokalnego rozmawiają i przekazują materiały infromacyjne - ulotki siedzącym na ławce osobom.
  • Policjantka przekazuje ulotkę informacyjną dziewczynce. Widoczna też przedstawicielka Centrum Rozwoju Lokalnego.
  • Ulotka i naklejki "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" wśród kolorowanek ("Inspiracje na wakacje", "Bezpieczny przedszkolak")
  • Policjant i Policjantka rozmawiają z napotkanymi kobietami i dziećmi.