Damian Opydo nowym dzielnicowym w Zawierciu - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Damian Opydo nowym dzielnicowym w Zawierciu

Data publikacji 02.09.2019

Starszy sierżant Damian Opydo od 1 września 2019 roku przejął obowiązki dzielnicowego rejonu służbowego nr 7 w Zawierciu, który obejmuje m.in. oś. Centrum I i Centrum II, ul. Paderewskiego od nr 2 do ul. Cmentarnej. Poprzedni dzielnicowy mł. asp. Marcin Frączyk został przeniesiony do realizacji innych zadań. Mieszkańcy tego rejonu nadal mogą dzwonić do swojego dzielnicowego, korzystając z dotychczasowych numerów.

Starszy sierżant Damian Opydo służbę w Policji rozpoczął 2008 roku. Po ukończeniu kursu podstawowego został skierowany do oddziałów prewencji w Częstochowie a następnie do Katowic. W 2015 roku złożył raport o przeniesienie do Komisariatu Policji w Szczekocinach, gdzie pełnił służbę patrolowo-interwencyjną. W 2018 roku został przeniesiony do Wydziału Prewencji KPP w Zawierciu. Tutaj również patrolował ulice, obsługiwał zgłoszone interwencje oraz zatrzymywał sprawców przestępstw i wykroczeń. W tym czasie poznał zagrożenia z jakimi najczęściej spotykają się mieszkańcy Zawiercia.

Prywatnie Damian Opydo ma 34 lata i jest mieszkańcem Zawiercia. W wolnych chwilach interesuje się piłką nożną i preferuje aktywny wypoczynek.

Nowy dzielnicowy zaprasza wszystkich do współpracy w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby pomóc mieszkańcom w rozwiązaniu ich lokalnych problemów.

Mieszkańcy rejonu nr 7 mogą dzwonić do swojego dzielnicowego, wybierając numer telefonu stacjonarnego (32) 6738 367 lub komórkowego 696 444 391. Mogą również wysłać wiadomość pocztą e-mail na dotychczasowy adres: dzielnicowy.zawiercie.7@zawiercie.ka.policja.gov.pl.

Osoby, które chcą przekazać istotne informacje i zachować anonimowość mogą wypełnić formularz: „Powiadom nas” zamieszczony na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Mogą także wskazać miejsca zagrożone na Krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa.
Przypominamy, że pełne dane kontaktowe każdego dzielnicowego z łatwością znaleźć można w mobilnej aplikacji "Moja Komenda". Wystarczy wpisać adres, a program wskaże nam właściwego policjanta.

Wykaz ulic w rejonie służbowym nr 7 - link