Akt oskarżenia za posiadanie dopalaczy - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Akt oskarżenia za posiadanie dopalaczy

Data publikacji 01.10.2019

Wczoraj Prokuratura Rejonowa w Zawierciu przesłała do Sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniej mieszkance Łaz. Kobieta odpowie za posiadanie substancji psychoaktywnych, z których można było przygotować ponad 5 tys. porcji dilerskich. Za posiadanie takiej ilości środków odurzających grozi jej do 10 lat więzienia.

Do zatrzymania doszło 23 listopada 2018 roku w Łazach. Kilka dni później 39-letnia kobieta usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Zakazane substancje przechowywała w łazience ukryte w pojemnikach po kosmetykach. Wykonane przez policjantów testy wykazały, że może to być amfetamina oraz dopalacze. Zabezpieczony biały proszek i tabletki zostały przesłane do szczegółowych badań. Uzyskane wyniki wskazują, że były to nowe bardzo silne substancje psychoaktywne, z których można było przygotować ponad 5 tys. porcji dilerskich.

Ponownie ostrzegamy przed zażywaniem tabletek i środków niewiadomego pochodzenia o nieznanym składzie chemicznym. Skutki przyjęcia takich specyfików mogą okazać się tragiczne.

 

Narkotyki ukrywała w kosmetykach - poprzednia informacja