Szczęśliwy finał poszukiwań - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 01.10.2019

Zawierciańscy policjanci wspólnie z innymi służbami ratowniczymi poszukiwali wczoraj 77-letniej kobiety, która zaginęła podczas grzybobrania w porębskim lesie. Razem z nią na grzyby wybrali się jej bliscy. Po godzinie zbierania rozdzielili się i nie mogli jej odnaleźć. Rodzina zawiadomiła policję. W trakcie akcji poszukiwawczej otrzymano informację, że kobieta jest już w Sosnowcu. Wszystkim osobom wybierającym się na grzyby radzimy, aby zabrali ze sobą naładowany telefon komórkowy.

Wczoraj w godzinach popołudniowych dyżurny zawierciańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 77-letniej mieszkanki Sosnowca. Starsza kobieta wraz z swoją rodziną wybrała się do lasu na grzyby. W czasie zbierania zagubiła się. Nie posiadała przy sobie telefonu. Zgłoszenie na numer alarmowy uruchomiło poszukiwania. Strażacy, ratownicy GOPR i policjanci rozpoczęli przeczesywanie lasu. W tym czasie jeden z członków rodziny powiadomił, że kobieta znajduje się już w swoim domu. Okazało się, że zaginiona dotarła do drogi krajowej i poprosiła jednego z kierowców o podwiezienie.

Sezon na grzyby w pełni. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności. Podczas spaceru po lesie, łatwo można stracić orientację w terenie, dlatego oprócz koszyka i nożyka warto zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy.