Wiadomości

Zlekceważył ograniczenie prędkości i stracił prawo jazdy

Data publikacji 02.10.2019

Policjanci z zawierciańskiej drogówki zatrzymali wczoraj 26-letniego kierowcę opla, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 127km/h. Mężczyzna utracił prawo jazdy na trzy miesiące oraz został ukarany 400-złotowym mandatem i otrzymał 10 punktów karnych. W bieżącym roku na terenie naszego powiatu, za rażące zlekceważenie ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym, straciło uprawnienia 16 kierowców.

Jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, często tych najtragiczniejszych jest nadmierna prędkość. Kierowcy, którzy lekceważą ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym stwarzają ogromne zagrożenie dla pieszych i rowerzystów. Dlatego policjanci zawierciańskiej drogówki każdego dnia kontrolują prędkość pojazdów i konsekwentnie eliminują z dróg piratów drogowych. Przekonał się o tym 26-letni mieszkaniec Kielc, który wczoraj ok. godz. 18.00 w Kroczycach przekroczył o 77 km/h dopuszczalną prędkość.

Nadmierna prędkość, pośpiech, brak uwagi oraz nagłe wtargnięcie pieszego na jezdnię – to najczęstsze przyczyny potrąceń. Niestety, nie każdy pamięta, że zbliżając się do przejścia, należy zwiększyć swoją czujność i zmniejszyć prędkość pojazdu. Przypominamy, że pieszy w zderzeniu z samochodem ma małe szanse na wyjście z tego cało.