Odblaskowe przedszkolaki - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Odblaskowe przedszkolaki

Data publikacji 22.11.2019

„Zawierciańskie przedszkolaki to widoczne dzieciaki” - to nazwa wspólnej kampanii Urzędu Miejskiego i Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Wczoraj ponad 200 dzieci wysłuchało specjalnej prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym, Każdy uczestnik otrzymał także odblaskową kamizelkę. Teraz przedszkolaki będą świecić na drodze!!!

Wczoraj w dużej sali Miejskiego Ośrodka Kultury im. Adama Mickiewicza w Zawierciu odbyło się spotkanie z przedszkolakami, zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Zawierciu i zawierciański Urząd Miasta. Wszystkich uczestników przywitał Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski i Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu insp. Jacek Kurdybelski.

Następnie sierż. szt. Marta Wnuk przypomniała najmłodszym najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie zabrakło także piosenek o bezpieczeństwie oraz o żółtym i czerwonym świetle. Maluchy dowiedziały się też, jak ważna jest widoczność na drodze i noszenie odblasków. Na zakończenie spotkania Prezydent Zawiercia wręczył dzieciom kamizelki odblaskowe ufundowane przez Urząd Miejski. Następnie przedszkolaki, pod czujnym okiem policjantów zawierciańskiej drogówki ćwiczyły przechodzenie na przejściu dla pieszych.

Ładowanie odtwarzacza...