Wiadomości

Ogranicz wychodzenie z domu - załatw sprawy przez Internet lub telefon

Data publikacji 15.03.2020

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, prosimy mieszkańców o ograniczenie wizyt w urzędach, instytucjach i innych podmiotach. Ograniczenia wprowadzone są także w zawierciańskiej jednostce policji.

W związku z obecną sytuacją i zagrożeniem związanym z wirusem SARS CoV-2, w zawierciańskiej komendzie również wprowadzono ograniczenia. Osoby, które wprowadzane są na teren jednostki, poddawane są bezdotykowemu badaniu temperatury ciała. Ograniczany jest ruch osobowy na terenie budynku. Policjanci nie przeprowadzają również badań alkomatem osób, chcących sprawdzić swój stan trzeźwości.

Wiele spraw urzędowych można załatwić nie wychodząc z domu. Zachęcamy do korzystania z konaktu telefonicznego lub mailowego. Informacje teleadresowe wydziałów i komórek zawierciańskiej jednostki dosepne są na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Na stronie https://obywatel.gov.pl/ znajduje się katalog usług wraz z opisem, jak załatwić poszczególne sprawy. Posiadając konto, a także kwalifikowany podpis elektroniczny lub podpis zaufany można skorzystać z elektronicznych usług dostępnych na stronach www.sekap.pl lub www.epuap.gov.pl.

Dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo zachęcamy do ograniczenia osobistych wizyt w urzędach, instytucjach i innych podmiotach i namawiamy do kontaktu drogą telefoniczną lub mailową.