Wiadomości

Środki ochrony osobistej w trosce o wspólne bezpieczeństwo

Data publikacji 23.03.2020

Bezpieczeństwo i higiena w ostatnim czasie nabrały nieco innego znaczenia. Każdy stara się zachować ostrożność. Rękawiczki, maski, płyny dezynfekujące to podstawowe elementy codziennego wyposażenia mundurowych, patrolujących ulice powiatu zawierciańskiego.

Od kilkunastu dni wszyscy walczymy ze wspólnym zagrożeniem – koronawirsuem. Każdy podejmuje działania, aby być bezpiecznym oraz nie stać się zagrożeniem dla innych. Taki cel przyświeca również zawierciańskim policjantom, którzy w obliczu nowych zadań muszą zachować szczególną ostrożność. Najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo są oczywiści policjanci patrolujący ulice miast. Do codziennej służby zabierają środki ochrony osobistej - rękawiczki nitrylowe, czy maski filtracyjne. Standardem wyposażenia jest także płyn do dezynfekcji rąk. Dodatkowo w konkretnych sytuacjach mundurowi wykorzystują kombinezony, ochraniacze na obuwie i okulary ochronne.

W miniony piątek do zawierciańskiej jednostki dotarła kolejna dostawa uzupełniająca wymienione produkty, które są wykorzystywane przede wszystkim przez policjantów na tzw. „pierwszej linii”, ale to nie jedyni użytkownicy otrzymanych środków.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, a także o bezpieczeństwo pracowników cywilnych i funkcjonariuszy zawierciańskiej jednostki, wprowadzono pewne ograniczenia. Zmniejszony został ruch osobowy na komendzie, a osoby wprowadzane na teren budynku, poddawane są bezdotykowemu badaniu temperatury ciała. Dostępny jest również płyn do dezynfekcji rąk, o korzystanie z którego proszeni są interesanci. Policjanci nie przeprowadzają badań alkomatem osób, chcących sprawdzić swój stan trzeźwości, a interesanci przyjmowania są w specjalnie wyznaczonych pomieszczeniach.

  • Środki ochronne - maseczki, płyny do dezynfekcji, termometr bezdotykowy, lejki.
  • Środki ochronne - maseczki, płyny do dezynfekcji, termometr bezdotykowy, lejki, opakowanie kombinezonów.
  • Częściowo widoczny policjant, pakujący do kartonowego pudełka środki ochronne. Widoczne środki ochronne - maseczki, płyny do dezynfekcji, lejki.
  • Policjant niosący płyn do dezynfekcji oraz kartonowe pudełko.
  • Środki ochronne - maseczki, płyny do dezynfekcji, opakowania z rękawiczkami, częsciowo widoczny indywidualny pakiet ochronny.
  • Częsciowo widoczna kobieta w niebieskiej kurtce, dezynfekująca dłonie. Widoczny również  plastikowy pojemnik z płynem dezynfekującym, a także onformacje nad nim umieszczona o treści Prosimy o dezynfekcję rąk.
  • Częściowo widoczne: plastikowe butelki z dozownikami z płynem do dezynfekcji oraz zielone kombinezony.
  • Częściowo widoczna policjantka, która zabiera plastikową butelkę z dozownikiem z płynem dezynfekującym. Widoczne środki ochronne - zielone kombinezony.
  • Środki ochronne - płyny do dezynfekcji w plastikowych butelkach, termometr bezdotykowy, chusteczki dezynfekujące w plastikowym, białym pojemniku.