Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych

Data publikacji 12.05.2020

Zawierciańscy policjanci ustalają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w minioną sobotę na ulicy Paderewskiego w Zawierciu. Na oznakowanym przejściu dla pieszych została potrącona 73-latka. Niestety pomimo udzielonej pomocy medycznej, kobieta dzień później zmarła w szpitalu.

W minioną sobotę przed godziną 09.00 na ulicy Paderewskiego w Zawierciu doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca toyoty proace jadąc w kierunku Kromołowa, potrącił pieszą. Kobieta przechodziła przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na skutek odniesionych obrażeń 73-latka zmarła dzień później w szpitalu. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że 46-letni kierowca był trzeźwy. Śledczy wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Od początku roku na terenie powiatu zawierciańskiego doszło do 25 wypadków drogowych. Dwa z nich były śmiertelne.

Zawierciańscy policjanci ponownie apelują do uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostronżności w rejonie przejść dla pieszych!

  • Widoczny samochód uczestniczący w wypadku, a także radiowóz i policjant.
  • Widoczne miejsce zdarzenia drogowego. Policjant w trakcie czynności, w tle widoczny radiowóz, wóz strażacki oraz pojazd uczestniczący w wypadku. W oddali widoczne inne pojazdy.
  • Widoczne miejsce zdarzenia. Radiowóz, wóz strażacki, a także samochód uczestniczący w wypadku. W tle widać inne pojazd. Widoczny także policjant w trakcie czynności, strażacy oraz osoby postronne. Na zdjęciu widoczne również oznakowane przejście dla pieszych.