Wiadomości

Długi weekend bez wypadku na zawierciańskich drogach

Data publikacji 15.06.2020

Podczas minionego długiego weekendu na drogach powiatu zawierciańskiego nie doszło do żadnego wypadku. Policjanci obsłużyli natomiast 17 kolizji. Zatrzymano też trzech kierowców za jazdę „na podwójnym gazie”. Jeden z nich miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Przed długim weekendem apelowaliśmy o zachowanie szczególnej ostrożności przez uczestników ruchu drogowego. Biorąc pod uwagę fakt, że podczas tych czterech dni nie doszło do żadnego wypadku na terenie powiatu zawierciańskiego, można powiedzieć, że większość osób zastosowała się do tego apelu.

Nie każdy jednak wykazał się ostrożnością i rozwagą. Policjanci obsłużyli 17 kolizji. Jedna z nich, do której doszło wczoraj po godzinie 18:00 w Zawierciu w rejonie skrzyżowania ulicy Leśnej z Sienkiewicza, wyglądała bardzo poważnie. Kierująca osobowym renault 20-latka, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy fiata. Efektem zderzenia było dachowanie pojazdu, którym jechała kobieta. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Obydwoje kierujący byli trzeźwi, a popełnione wykroczenie zakończono mandatem.

W trakcie długiego weekendu zawierciańscy mundurowi 3 kierowców. Jeden z nich miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci z drogówki ujawnili 89 wykroczeń drogowych, a także 63 przekroczenia dozwolonej prędkości.

 

Ostrzegamy, że jazda pod wpływem alkoholu lub jakiegokolwiek innego środka odurzającego stanowi ogromne zagrożenie, nie tylko dla samych kierujących, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu grozi do 5 lat więzienia oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości 10 tys. złotych przeznaczona na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach.

Dziękujemy wszystkim osobom, które informują policjantów o swoich podejrzeniach, że kierujący pojazdem może być pod działaniem alkoholu.