Kontrole autokarów w powiecie zawierciańskim - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Kontrole autokarów w powiecie zawierciańskim

Data publikacji 26.06.2020

Zawierciańscy policjanci, jak co roku, przed wyjazdami na letni wypoczynek, sprawdzają stan techniczny autokarów oraz trzeźwość ich kierowców. Przypominamy organizatorom, że chęć przeprowadzenia takiej kontroli powinna być zgłaszana z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Autokary, którymi podróżujemy, zazwyczaj są nowoczesne i dobrze przygotowane technicznie. Zdarzają się jednak przypadki rażącego zaniedbania i bezmyślności, ujawniane w trakcie policyjnych kontroli.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących mundurowi będą sprawdzać trzeźwość kierowców, dokumenty, a także stan techniczny pojazdów. W przypadku wątpliwości co do stanu trzeźwości kierowcy należy nie dopuścić do dalszej jazdy, a swoje spostrzeżenia przekazać policjantom. Organizatorzy i opiekuni zorganizowanych wyjazdów powinni zgłaszać chęć skontrolowania autokaru z kilkudniowym wyprzedzeniem, kontaktując się z Wydziałem Ruchu rogowego KPP w Zawierciu. Pozwoli to na odpowiednie zaplanowanie służby oraz usprawni wykonanie tych czynności.

Informację można przekazać telefonicznie pod numerem 47 85 35 290 lub pocztą elektroniczną na adres: rd@zawiercie.ka.policja.gov.pl

Sprawdzenie pojazdów przewożących dzieci na letni wypoczynek, w uzasadnionych przypadkach będzie również wykonywane na trasie ich przejazdu.

Dla wszystkich autokarów wyjeżdżających z terenu powiatu zawierciańskiego przygotowano stałe miejsce kontroli. Wyznaczono je na parkingu za Okręgową stacją kontroli pojazdów przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 24 w Zawierciu.

Policjanci przypominają, że rodzice mogą również samodzielnie sprawdzić autokar, którym wysyłają swoje pociechy na wypoczynek. Dzięki e-usłudze „Bezpieczny Autobus” korzystając z tabletu czy smartfona uzyskamy informacje o ubezpieczeniu OC, aktualnych badaniach technicznych oraz informacje techniczne dotyczące sprawdzanego pojazdu.