Bezpieczne wakacje w powiecie zawierciańskim - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Bezpieczne wakacje w powiecie zawierciańskim

Data publikacji 15.07.2020

Zawierciańscy mundurowi od początku wakacji dbają o bezpieczeństwo odpoczywających na terenie powiatu zawierciańskiego osób. Policjanci kontrolują miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Podczas spotkań, wraz z przedstawicielami innych służb, przypominają, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, czy w górach.

„Kręci mnie bezpieczeństwo” to tytuł zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogólnopolskiej kampanii, objętej honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Przez cały rok w ramach kampanii organizowane są akcje na rzecz bezpieczeństwa w różnych obszarach. W okresie wakacyjnym jest to przede wszystkim bezpieczeństwo nad akwenami, dlatego w tym czasie działania prowadzone są pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, zawierciańscy policjanci kontrolują miejsca wypoczynku na terenie powiatu zawierciańskiego. Poza sprawdzeniem przestrzegania podstawowych wymogów bezpieczeństwa zarówno przez organizatorów, jak i uczestników, mundurowi prowadzą również działalność profilaktyczną. W rozmowach z dziećmi i młodzieżą przypominają najważniejsze zasady, których należy przestrzegać, aby odpoczynek był bezpieczny. Działania wspierane są przez Jurajską Grupę GOPR i zawierciańską sekcję WOPR, dzięki czemu młodzi ludzie wiedzą, jak należy zachować się na górskim szlaku, co zabrać ze sobą na wędrówkę, czy też co robić, gdy ktoś się topi. Ratownicy, prezentując sprzęt, który na co dzień wykorzystują podczas akcji ratunkowych, apelują o rozsądek podczas odpoczynku nad wodą, w górach, ale także w lesie. O przepisach drogowych szczegółowo opowiadają policjanci, wskazując podstawowe zasady poprawnego zachowania się w ruchu drogowym. Obecni podczas spotkań dzielnicowi rozmawiają z dziećmi i młodzieżą na temat bezpieczeństwa podczas gier i zabaw, ale także o zachowaniu w przypadku kontaktu z niebezpiecznymi zwierzętami. Przypominają też o odpowiedzialności prawnej nieletnich. W związku z panującym zagrożeniem, jakim jest koronawirus, mundurowi podejmują także temat obowiązujących ograniczeń i higieny.
Policjanci wraz z ratownikami wszystkim dzieciom, młodzieży, jak również opiekunom życzą radosnych, słonecznych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

 

  • Zdjęcie grupowe: policjant wraz z dziećmi i młodzieżą. Za nimi widoczne osoby na koniach.
  • Zdjęcie grupowe: policjaci, uczestnicy odpocznku - dzieci i młodzież, a także opiekunowie.
  • Na pierwszym planie widoczny ratownik Jurajskiej Grupy GOPR podczas prelekcji, dla siedzącej przed nim młodzieży. W tle widoczny ratownik zawierciańskiej sekcji WOPR, a także policjant.
  • Na zdjęciu widoczny ratownik zawierciańskiej sekcji WOPR, który podaje, stojącemu na przeciw chłopcu koło ratunkowe. Dookoła siedzą dzieci i młodzież.
  • Widoczny policjant podczas prelekcji prowadzonej dla siedzących przed nim dzieci i młodzieży.
  • Widoczny policjant podczas prelekcji dla siedzących przed nim osób. W tle widoczny ratownik zawierciańskiej sekcji WOPR szykujący sprzęt ratunkowy.