Bezpieczne wakacje na obozach - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Bezpieczne wakacje na obozach

Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii zawierciańskiej jednostki przez okres całych wakacji odwiedzają odpoczywające na terenie naszego powiatu dzieci i młodzież. Wraz z innymi służbami dbają, aby obozowicze byli bezpieczni. Sprawdzają, czy organizatorzy wypoczynku spełnili podstawowe wymogi bezpieczeństwa, ale także przypominają obozowiczom o zasadach bezpiecznego odpoczynku, nie tylko nad wodą.

Zawierciańscy policjanci sprawdzają, czy odpoczywające na terenie naszego powiatu osoby są bezpieczne. Mundurowi z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, wspierani przez Dzielnicowych kontrolują miejsca zorganizowanego wypoczynku. Szczególną uwagę zwracają na obozowiska, które rozbijają się m.in. na terenie Bazy Obozowej Hufca Ziemi Zawierciańskiej w Kostkowicach.

W kontrolach obozów biorą udział także przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu, Starostwa Powiatowego w Zawierciu, a także zawierciańskiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Podczas wizyty sprawdzany jest teren wokół bazy obozowej, drogi ewakuacji i ich oznaczenie, infrastruktura wokół poszczególnych obozowisk namiotowych, a także dostęp do wody pitnej.

Policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” apelują o zdrowy rozsądek przy akwenach, a przede wszystkim o ostrożność podczas kąpieli. Mundurowi przypominają podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się jurajskimi szlakami, nawiązując również do przepisów kodeksu ruchu drogowego. Funkcjonariusze przypominają też o panującym stanie epidemii, zwracając uwagę na obowiązujące zasady.

Do tej pory policjanci odwiedzili 17 obozów. W żadnym przypadku nie ujawniono nieprawidłowości. Kontrole obozowisk będą prowadzone do końca wakacji. Mamy nadzieję, że i w kolejnych przypadkach organizatorzy zadbają o bezpieczeństwo swoich podopiecznych.