Wybrane wydarzenia - Wydarzenia - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wydarzenia

 


Jeżeli posiadasz informacje, które mogą pomóc Policji w wykryciu sprawcy przestępstwa, nie zwlekaj, przekaż je  - w ten sposób pomożesz innym !!!  

WYPEŁNI   I WYŚLIJ  ZAMIESZCZONY  PONIŻEJ  FORMULARZ

 

 

 

 

25.03.2017 godz. 22:00,  ZAWIERCIE,  ul. NOWOWIERZBOWA  
Policjanci z Wydziału Prewencji  zatrzymali na gorącym uczynku 54-letnią zawierciankę Kobieta korzystała w miejscu zamieszkania z przerobionej instalacji, omijającej układ pomiarowy. Trwa szacowanie strat. Za kradzież prądu grozi jej do 5-lat więzienia.

 

25.03.2017 godz. 17:20,  ZAWIERCIE, ul. OBROŃCÓW POCZTY GDAŃSKIEJ  
Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu zatrzymali 31-letniego wandala. Do zdarzenia doszło na parkingu przed sklepami przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej w Zawierciu. Do siedzącego w samochodzie kierowcy podszedł mężczyzna i poprosił o „kilka złotych pożyczki”. Po stanowczej odmowie, złapał za lusterko i urwał je. Właściciel toyoty wezwał policjantów. Zatrzymany zawiercianin odpowie teraz za zniszczenie mienia. Za takie przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.  Straty jakie wyrządził wandal wyceniono na kwotę 800 złotych.

 

19.03.2017 godz. 19:10,ZAWIERCIE, ul. LEŚNA
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Zawiercie zatrzymali 32-letniego zawiercianina, który kierował samochodem  marki Honda Civic pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych wydanego przez Sąd Rejonowy w Zawierciu. Przypominamy, że za naruszenie zakazu sądowego sprawcy może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

18.03.2017 godz. 12:10, ŻARNOWIEC, CHLINA  
Patrol z Komisariatu Policji w  Ogrodzieńcu zatrzymał mieszkańca powiatu olkuskiego, który w stanie nietrzeźwości kierował ciągnikiem rolniczym marki Wladimirec. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. Traktorzyście grozi  teraz 2-letnie więzienie, utrata prawa jazdy na co najmniej 3-lata oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

 

12.03.2017 godz. 14:20,OGRODZIENIEC, ul. PLAC WOLNOŚCI
Policjanci  z Ogrodzieńca zatrzymali  48-letniego mieszkańca Ogrodzieńca, który kierując motorowerem doprowadził do zdarzenia z samochodem marki Renault Laguna. Kierowca samochodu był trzeźwy. Stan trzeźwości motorowerzysty zostanie ustalony na podstawie badania pobranej próbki krwi.

 

11.03.2017 godz. 00:50, ŁAZY, ul. SPÓŁDZIELCZA
Patrol z Komisariatu Policji w Łazach zatrzymał nietrzeźwego kierowcę samochodu marki Daewoo Lanos. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało w organizmie  23-latka ponad 1,8 promila alkoholu. Mieszkańcowi Łaz grozi teraz 2-letnie więzienie, utrata prawa jazdy na co najmniej 3-lata oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

 

10.03.2017 godz. 00:00, ZAWIERCIE,
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej poszukują oszusta, który wprowadził w błąd 40-letnią zawierciankę. Przestępca oferując na serwisie ogłoszeniowym sprzedaż telefonu komórkowego pobrał pieniądze w kwocie 2020 złotych nie wywiązując się z transakcji. Oszust podający się za mieszkańca Tomaszowa Mazowieckiego oferował do sprzedaży smartfona marki iPhone. Po przekazaniu pieniędzy wszelki kontakt z nim się urwał.
Policjanci ostrzegają! Przed realizacja zakupu należy dokładnie sprawdzić sprzedawcę np. jego komentarze oraz od kiedy jest użytkownikiem serwisu i co sprzedaje. Przekazując większą kwotę pieniędzy warto korzystać ze sprawdzonych serwisów internetowych i zachować wszelką korespondencję i potwierdzenie wykonania przelewu. Pamiętajmy, że produkty bardzo tanie są bardzo podejrzane.

 

06.03.2017 godz. 08:00, ZAWIERCIE, ul. PRÓŻNA
Policjanci z wydziału kryminalnego poszukują sprawcy kradzieży portfela z zawartością karty bankomatowej i dokumentów osobistych. Złodziej wykorzystał nierozwagę właściciela opla astry, który zostawił portfel w niezamkniętym samochodzie.

 

 

 

 

*

Pozostało znaków:

token reload token*