Wybrane wydarzenia - Wydarzenia - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wydarzenia

 


Jeżeli posiadasz informacje, które mogą pomóc Policji w wykryciu sprawcy przestępstwa, nie zwlekaj, przekaż je  - w ten sposób pomożesz innym !!!  

WYPEŁNI   I WYŚLIJ  ZAMIESZCZONY  PONIŻEJ  FORMULARZ

 

 

 

23.07.2017 godz. 20:30,  ZAWIERCIE,  ul. MARSZAŁKOWSKA
Policjanci z Wydziału Prewencji  zatrzymali na gorącym uczynku 23-letnią zawierciankę. Kobieta korzystała w miejscu zamieszkania z przerobionej instalacji elektrycznej, omijającej układ pomiarowy. Trwa szacowanie strat. Za kradzież prądu grozi jej do 5-lat więzienia.

 

23.07.2017 godz. 00:00,  ZAWIERCIE,  ul. ANDRZEJA FRYCZA-MODRZEWSKIEGO  
Zawierciańscy policjanci poszukują nieustalonego sprawcy, który okradł nowo-budowany dom jednorodzinny. Z niezamieszkałego budynku złodziej skradł elektronarzędzia o wartości 1900 zł. Do przestępstwa doszło w nocy z soboty na niedzielę. Policjanci proszą o przekazanie każdej informacji mogącej pomóc w odzyskaniu łupu i ustaleniu sprawcy kradzieży. Wszelkie informacje należy kierować pod nr tel: 6738255. W tym celu można również skorzystać formularza „Powiadom nas” zamieszczonego na naszej stronie internetowej.

 

21.07.2017 godz. 21:50, PORĘBA   ul. DO PRZEMSZY
Policjanci z zawierciańskiej drogówki zatrzymali 24-letniego mieszkańca Bytomia, który w stanie nietrzeźwości kierował motorowerem Romet. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Pijanemu kierowcy grozi również utrata prawa jazdy na co najmniej 3-lata oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

 

21.07.2017 godz. 15:30, ŻARNOWIEC,  WOLA LIBERTOWSKA
Policjanci z Zawiercia ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na łuku drogi prowadzącej z miejscowości Wola Libertowska do Żarnowca. Według wstępnych ustaleń drogówki, 60-letni kierowca opla corsy stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzając w nadjeżdżający z przeciwka samochód. W wyniku zderzenia pojazdów obrażeń ciała doznała 47-letnia pasażerka golfa. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne uszkodzonych pojazdów.

 

21.07.2017 godz. 14:40, KROCYCE   ul. BATALIONÓW CHŁOPSKICH
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 34-letnią mieszkankę naszego powiatu, która w stanie nietrzeźwości kierowała samochodem marki Audi. Przeprowadzone badanie wykazało w jej organizmie ponad 0,6 promila alkoholu. Kobiecie grozi teraz 2-letnie więzienie, utrata prawa jazdy na co najmniej 3-lata oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

 

17.07.2017 godz. 19:20,  SZCZEKOCINY,   ul. TADEUSZA KOŚCIUSZKI  
Policjanci ze Szczekocin zatrzymali 43-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru górskiego marki Giant. Złodziej skradł niezabezpieczony rower pozostawiony na chwilę przed lokalem gastronomicznym. Policjanci odzyskali skradzione jednoślad o wartości 1400 złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

 

04.07.2017 godz. 15:00,ZAWIERCIE, ul. WYSZYŃSKIEGO
Nieustalony sprawca dokonał kradzieży roweru górskiego marki BTWIN VII ROCKRIDER. Utracony rower był w kolorach czarnym i turkusowym. Miał też charakterystyczny żółty ślad farby na amortyzatorze.  Właściciel pozostawił go na klatce schodowej w bloku. Rower był zabezpieczony stalową linką.  Do kradzieży doszło pomiędzy godz. 11.00 a 15.00. Wartość strat 800 złotych. Zawierciańscy policjanci proszą o przekazanie każdej informacji mogącej pomóc w odzyskaniu łupu i ustaleniu sprawcy tek kradzieży. Wszelkie informacje należy kierować pod nr tel:  6738255. W tym celu można również skorzystać formularza „Powiadom nas” zamieszczonego na naszej stronie internetowej.

 

04.07.2017 godz. 10:20, ROKITNO,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 29-letniego mieszkańca gminy Szczekociny , który to znajdując się w stanie nietrzeźwości kierował motorowerem  marki Yamasaki. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,4 promila alkoholu.

 

17.06.2017 godz. 21:00, ZAWIERCIE, ul. WIERZBOWA
 Policjanci z Zawiercia poszukują złodzieja oraz skradzionego samochodu osobowego. Utracony pojazd to Opel Insignia  koloru szary metalik. Wyprodukowany w 2015 roku pojazd był wyposażony w 2-litrowy silnik diesla.  Do kradzieży doszło 17 czerwca br. pomiędzy godz. 21.00 a 23.00. Samochód stał na parkingu niestrzeżonym przy ul. Wierzbowej w Zawierciu. Policjanci proszą o przekazanie każdej informacji mogącej pomóc w ustaleniu sprawcy, jak również miejsca ukrycia pojazdu. Wszelkie informacje należy kierować pod nr tel.: 6738255. W tym celu można również skorzystać formularza „Powiadom nas” zamieszczonego na naszej stronie internetowej. Gwarantujemy anonimowość!
 

11.06.2017 godz. 16:00, ZAWIERCIE,  ul. DMOWSKIEGO
Zawierciańscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, u których  znaleźli prawie 50 porcji marihuany. Młodzi mężczyźni jechali fiatem stilo. Po sprawdzeniu okazało się, że kierujący pojazdem nie posiada prawa jazdy. Zatrzymani 20, 21 i 22-letni mieszkańcy Zawiercia trafili do aresztu. Za posiadanie środków odurzających Kodeks Karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

 

05.06.2017 godz. 11:00, ŁAZY, KUŹNICA MASŁOŃSKA
Policjanci z Zawiercia poszukują nieustalonego sprawcy, który skradł białą ciężarówkę marki Renault Master. Pojazd na skrzyni ładunkowej miał założoną szarą plandekę. Samochód był zaparkowany na terenie prywatnej posesji. Do kradzieży doszło pomiędzy godz. 20.00  czwartego czerwca, a godz. 11.00 następnego dnia.  Policjanci proszą o przekazanie każdej informacji mogącej pomóc w odzyskaniu skradzionego samochodu i ustaleniu sprawcy. Wszelkie informacje należy kierować pod nr tel.: 32 67 38 255. W tym celu można również skorzystać formularza „Powiadom nas” zamieszczonego na naszej stronie internetowej. W każdym przypadku gwarantujemy anonimowość.

 

27.05.2017 godz. 19:00, ZAWIERCIE,   ul. PIŁSUDSKIEGO  
Zawierciańscy policjanci poszukują nieustalony sprawcy, który skradł rower marki Kross Big Black. Był to czarny jednoślad z 2016 roku.  Właściciel pozostawił go na ulicy przed jednym z budynków na ul. Piłsudskiego. Rower był zabezpieczony stalową linką z zamkiem. Do kradzieży doszło w godz od 15.00 do 19.00. Policjanci proszą o przekazanie każdej informacji mogącej pomóc w odzyskaniu łupu i ustaleniu sprawcy tej kradzieży. Wszelkie informacje należy kierować pod nr tel: 32 67 38 255. W tym celu można również skorzystać formularza „Powiadom nas” zamieszczonego na naszej stronie internetowej. Gwarantujemy anonimowość.

 

07.05.2017 godz. 21:30, ZAWIERCIE, ul. WOJSKA POLSKIEGO
Patrol ruchu drogowego zatrzymał  32-letniego powiatu jędrzejowskiego, który kierował osobowym mercedesem w stanie nietrzeźwości. Po przeprowadzonym przez policjantów badaniu okazało się że, miał w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Pijanemu kierowcy grozi również utrata prawa jazdy na co najmniej 3-lata oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

 

07.05.2017 godz. 01:10, ZAWIERCIE, ul. PODMIEJSKA
Zawierciańscy policjanci zatrzymali dwóch 25 i 29-letnich mieszkańców Poręby, którzy posiadali przy sobie kilka porcji środków odurzających. Młodzi mężczyźni jechali w fordem mondeo. Kierujący tym pojazdem 25-latek złamał również sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Za posiadanie narkotyków narkotyków grozi do 1 roku więzienia. Za niestosowanie się do wyroku Sądu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

07.05.2017 godz. 00:50, ZAWIERCIE, ul. BRATA ALBERTA
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 23-letniego mieszkańca Rokitna Szlacheckiego, który znajdując się w stanie nietrzeźwości kierował fiatem. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu.

 

*

Pozostało znaków:

token reload token*