Podsumowanie akcji „Poszukiwany” - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Podsumowanie akcji „Poszukiwany”

Data publikacji 09.03.2017

Policjanci z wydziału kryminalnego zawierciańskiej komendy podsumowali wyniki akcji „Poszukiwany”. W czasie kilkunastogodzinnej akcji mundurowi zlokalizowali 5 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

W środę od wczesnych godzin rannych policjanci z zawierciańskiej komendy prowadzili działania pn. „Poszukiwani”. Głównym celem tych działań było zatrzymanie albo ustalenie miejsca pobytu osób uchylających się przed wykonaniem decyzji, wydanych wobec nich przez organy ścigania lub wymiar sprawiedliwości. W efekcie stróże prawa ustalili, namierzyli i zatrzymali pięciu poszukiwanych mężczyzn. Aktualnie Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu prowadzi ponad 60 spraw poszukiwawczych. Są to ustalenia miejsca pobytu, nakazy doprowadzenia i listy gończe. Ponadto zawierciańscy policjanci poszukują 14 osób zgłoszonych jako zaginione.


Zobacz aktualne listy poszukiwanych osób - link

Przypominamy, że za ukrywanie poszukiwanego lub dopomaganie mu w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 (art. 239  kk). Jednocześnie udziela się zapewnienia o utrzymaniu tajemnicy co do osoby informującej o miejscu pobytu poszukiwanego (art. 280 § 2 kpk).

Każdy kto zna miejsce pobytu osoby poszukiwanej lub posiada informacje mogące przyczynić się do jej zatrzymania, proszony jest o kontakt osobisty bądź telefoniczny z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, tel. 32 67 38 255 lub z najbliższą jednostką policji tel. 997, 112. Informacje można również przekazać za pomocą formularza „Powiadom nas” zamieszczonego na stronie internetowej KPP Zawiercie.
 

W każdym przypadku gwarantujemy anonimowość!