Bezpieczni nie tylko na drodze - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Bezpieczni nie tylko na drodze

Data publikacji 03.07.2017

Niecodzienne działania zawierciańskich policjantów, spotkały się z dużą aprobatą kierowców. W trakcie kontroli drogowej ratowali oni ofiarę wypadku. Oczywiście ofiarą był fantom, na którym ochotnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę dotyczącą ratowania ludzkiego życia.

Zawierciańscy policjanci w zeszły czwartek przeprowadzili działania na drodze, które zaskoczyły niektórych kierujących. Poza kontrolą drogową, kierowcy mogli przetestować swoją wiedzę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy. Temat bardzo ważny, szczególnie w wakacyjnym czasie. Wiedza o udzielaniu pierwszej pomocy może się przydać zarówno na drodze, nad wodą, na szlaku turystycznym, czy po prostu w zaciszu domowego ogródka. Jak się okazało, niektórzy kierowcy doskonale wiedzieli, co należy zrobić udzielając pomocy osobie przytomnej. Większość wykazywała się też dużą wiedzą w przypadku pomocy osobie nieprzytomnej, która nie oddycha. Jak mówili uczestnicy działań, taka akcja jest bardzo potrzebna, bo utrwala podstawowe informacje dotyczące ratownictwa. A to właśnie dzięki szybkiej i poprawnej reakcji można uratować czyjeś życie lub zdrowie.

To pierwsza, ale nie ostatnia tego typu akcja przeprowadzona przez zawierciańskich mundurowych. Niebawem ponownie wyruszą na drogę z fantomem, aby zwiększać świadomość kierowców na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.