Zabezpiecz swój rower przed kradzieżą! - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Zabezpiecz swój rower przed kradzieżą!

12.07.2017    Zawiercie

Zawierciańscy policjanci ponownie ostrzegają rowerzystów przed kradzieżami. Mundurowi apelują o właściwe zabezpieczanie pozostawionych na ulicach jednośladów. Pamiętajmy, że rowery nadal są cennym łupem dla drobnych złodziejaszków.

W ostatnim czasie na terenie Zawiercia odnotowano kilka kradzieży rowerów. Pojazdy te najczęściej giną w centrum miasta. Złodzieje bardzo często wykorzystują lekkomyślne zachowanie właścicieli, którzy pozostawiają niezabezpieczony rower tylko na chwilę, przed sklepem, urzędem, lub blokiem. Właściciele „dwóch kółek” muszą jednak mieć świadomość, że nie wszystkie osoby są uczciwe, a złodziej wykorzysta każdą okazję.
Dzielnicowy sierż.szt Marcin Frączyk ostrzega mieszkańców osiedla Centrum z Zawierciu.  W ostatnich tygodniach w rejonie tym  doszło do kilku kradzieży rowerów. W ostatni piątek, przy ul. Paderewskiego skradziono rower górski marki Giant o wartości 600 złotych. Właściciel pozostawił go przed blokiem na całą noc. Kilka dni wcześniej z klatki schodowej jednego z budynków przy ul Wyszyńskiego został skradziony rower marki BTWIN. Aktualnie policjanci poszukują złodziei i skradzionego łupu oraz apelują o staranność w zabezpieczaniu swoich rowerów.


Aby ograniczyć ryzyko kradzieży warto więc pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  • nigdy nie pozostawiaj niezabezpieczonego roweru - nawet na chwilę,
  • zostawiając rower w ogólnodostępnym miejscu zabezpiecz go porządną linką,
  • zapisz markę typ i numer ramy oraz inne numery naniesione na ramę roweru,

Warto również zrobić zdjęcie swojego pojazdu. W przypadku kradzieży można je przekazać policji.


Policjanci proszą o przekazanie każdej informacji mogącej pomóc w ustaleniu sprawcy tych kradzieży, jak również informacji o oferowaniu do sprzedaży skradzionych rowerów. Wszelkie informacje należy kierować do Wydziału Kryminalnego tel: 32 6738255. W tym celu można również skorzystać z formularza „Powiadom nas” zamieszczonego na naszej stronie internetowej.