Wiadomości

Kręci mnie bezpieczeństwo... w wakacje w KPP Zawiercie

Data publikacji 31.07.2017

W ubiegły piątek zawierciańską jednostkę odwiedzili uczestnicy półkolonii letnich organizowanych przez jedną ze szkół podstawowych powiatu zawierciańskiego. Spotkanie odbyło się pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo... w wakacje”.

W zeszły piątek odbyło się spotkanie zawierciańskich mundurowych z dziećmi i młodzieżą. Uczestnicy półkolonii letnich, organizowanych przez jedną ze szkół podstawowych naszego regionu odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Zawierciu. Stróże prawa przekazali młodym gościom najważniejsze informacje związane z bezpiecznym zachowaniem podczas wolnego, letniego czasu. Dużą uwagę zwrócili na poprawne zachowania podczas kąpieli, ale także na kontakt z nieznajomą osobą, czy też z niebezpiecznym zwierzęciem. Wskazali również, gdzie można szukać pomocy i jak ją wezwać w przypadku jakiegoś zagrożenia. Pamiętać należy, że do niebezpiecznych zdarzeń może dojść nie tylko nad wodą, ale także podczas górskich wypraw, czy wędrówek np. po jurajskich terenach. Uwieńczeniem tak ważnego tematu, jakim jest bezpieczeństwo w wakacyjnym okresie, było wspólne kolorowanie napisu „Kręci mnie bezpieczeństwo... w wakacje” - hasła, pod jakim realizowana jest kampania Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Druga część spotkania poświęcona była służbie policyjnej. Mundurowi opowiadali o swoich zajęciach służbowych, prezentując pomieszczenia takie jak np. sala narad, czy sala odpraw. Goście zobaczyli zarówno strzelnicę multimedialną, ale także dowiedzieli się, na czym polega trening strzelecki, o którym mówił instruktor wyszkolenia strzeleckiego. Kolejnymi atrakcjami były pojazdy służbowe: radiowóz oraz motocykl, na których pełnią służbę policjanci zawierciańskiej drogówki, a także prezentacja psa służbowego, o którym opowiadał jego przewodnik. Zarówno najmłodsi, jak i ich nieco starsi koledzy mieli wiele pytań związanych ze służbą policyjną, ale cały czas pomiędzy nimi przeplatał się najważniejszy temat tego spotkania - bezpieczeństwo!!!