Wiadomości

Szczenięta w śmietniku - mundurowi ustalają okoliczności zdarzenia

Do bulwersującego zdarzenia doszło wczoraj w Zawierciu w rejonie szalet miejskich przy ul. Kościuszki. W szczelnie zamkniętych reklamówkach znaleziono dziewięć szczeniąt. Niestety zwierzęta nie przeżyły.

Zawierciańscy policjanci ustalają świadków i okoliczności zdarzenia, do którego doszło w rejonie szalet miejskich przy ul. Kościuszki w Zawierciu. W dniu 17 sierpnia br. około godz. 18:00 w jednym ze śmietników ujawnione zostały dwie, żółte szczelnie zawiązane reklamówki, w środku których było łącznie dziewięć szczeniąt. Zgłaszająca próbowała ratować zwierzęta. Niestety pomimo podjętych czynności, nie udało się ich ocalić. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, w tej okolicy widziany był mężczyzna, który niósł żółtą reklamówkę z czerwonym napisem. Był to szczupły, 50-letni  mężczyzna o szpakowatych włosach. Ubrany był jaskrawo żółtą koszulkę i białe spodnie. Mundurowi będą sprawdzać wszelkie przekazane informacje.

Zgodnie z art. 35 Ustawy o Ochronie Zwierząt, za zabijanie lub uśmiercanie zwierząt grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Prosimy wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje związane z tym zdarzeniem o kontakt z zawierciańskimi policjantami tel. (32) 67-38-200 lub z najbliższą jednostką policji pod numerami alarmowymi 112 i 997. Informacje można również przekazać za pomocą poczty elektronicznej: dyzurny@zawierce.ka.policja.gov.pl a także anonimowo za pomocą formularza "POWIADOM NAS" zamieszczonego na stronie internetowej  Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.