Śmiertelne potrącenie pieszego - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Śmiertelne potrącenie pieszego

Data publikacji 07.05.2018

Zawierciańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 63-letni pieszy. Do potrącenia doszło w minioną sobotę na nieoświetlonym odcinku drogi przyległej do lasu. Kierowca osobowego peugeota jechał od Skarżyc w kierunku Blanowic. Niestety, pieszego nie udało się uratować.

W sobotę około 22:30 na ul. Przyjaźni doszło do śmiertelnego potrącenia 63-letniego mieszkańca Zawiercia. Pieszy szedł nieoświetlonym odcinkiem drogi bezpośrednio przyległej do masywu leśnego. Nie miał też żadnego elementu odblaskowego. Według wstępnych ustaleń policjantów, idący poboczem mężczyzna zatoczył się i wszedł na jezdnię przed nadjeżdżający samochód. 67-letni kierowca peugeota 106 nie zdążył w porę wyhamować pojazdu. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Niestety obrażenia jakich doznał okazały się śmiertelne. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że kierowca peugeota był trzeźwy. Stan trzeźwości pieszego zostanie ustalony na podstawie badania krwi. Policjanci sporządzili wymaganą dokumentację i zabezpieczyli pojazd do dalszych badań.

Ponownie apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, przypominamy także wszystkim pieszym o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym, po zmierzchu.