Działania „Dziękuję Ci Mamo” w Zawierciu - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Działania „Dziękuję Ci Mamo” w Zawierciu

Data publikacji 25.05.2018

Zawierciańscy policjanci włączyli się do wojewódzkiej akcji "Dziękuję Ci Mamo". Mundurowi wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 w Zawierciu kontrolowali prędkość pojazdów przed swoją szkołą. W zależności od zachowania na drodze kierowca mógł otrzymać laurkę, lub żółtą kartkę z prośbą dziecka o bezpieczną jazdę.

Ładowanie odtwarzacza...

Dzisiaj rano policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość pojazdów w rejonie placówki oświatowej. Towarzyszyli im uczniowie trzeciej klasy Szkoły Podstawowej nr 7 Zawierciu. Dzieci dziękowały tym kierowcom, którzy stosowali się do obowiązujących przepisów za bezpieczną jazdę wręczając własnoręcznie wykonane laurki z napisami „Ja i moja mama dziękujemy za bezpieczną jazdę” oraz „W imieniu mojej mamy dziękuję za ostrożną jazdę”. Natomiast łamiącym przepisy, oprócz podjęcia czynności przez policjantów, wręczane były żółte kartki z napisami: „W imieniu moim i mojej mamy, proszę zwolnij” lub „Pozwól mi bezpiecznie dotrzeć do domu, tam czeka na mnie mamusia”.

Celem akcji profilaktycznej "Dziękuję Ci Mamo" było zwrócenie uwagi, jak ważne jest - szczególnie w pobliżu szkół i przedszkoli - przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.