Pijany traktorzysta bez uprawnień - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Pijany traktorzysta bez uprawnień

Data publikacji 07.08.2018

Policjanci ze Szczekocin zatrzymali 46-letniego traktorzystę, który spowodował kolizję, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna miał w organizmie prawie promil alkoholu. Siadając za kierownicą traktora złamał również sądowy zakaz kierowania pojazdami. Za takie przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Wczoraj o godzinie 13.00 policjanci z Komisariatu Policji w Szczekocinach zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej, do której doszło przed sklepem ogólnospożywczym w Rokitnie. Mundurowi ustalili, że kierowca ciągnika rolniczego w trakcie manewru zawracania uderzył w zaparkowaną osobówkę i uciekł z miejsca zdarzenia. Właściciel uszkodzonego passata wskazał sprawcę oraz kierunek, w którym odjechał. Po kilkunastu minutach policjanci zatrzymali jadący ciągnik i przebadali kierowcę. 46-letni mieszkaniec Rokitna miał prawie promil alkoholu w swoim organizmie. Pijany traktorzysta złamał również sądowy zakaz kierowania pojazdami. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Za popełnione przestępstwo może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

W związku z trwającym sezonem intensywnych prac polowych apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do nieszczęśliwego wypadku. Nie pozwalajmy też dzieciom wykonywać niebezpiecznych prac polowych, takich jak obsługa ciągników i maszyn rolniczych. Ogromny wpływ na bezpieczeństwo ma również stan trzeźwości rolników.