Uważajmy na dzikie zwierzęta na drodze! - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Uważajmy na dzikie zwierzęta na drodze!

Data publikacji 08.08.2018

Zawierciańscy policjanci apelują do kierowców o ostrożność w okolicach lasów oraz pól uprawnych, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta. W ostatnich dniach na terenie naszego powiatu doszło do czterech kolizji z udziałem zwierząt. Do takich zdarzeń najczęściej dochodzi wczesnym rankiem oraz późnym wieczorem. Bądźmy rozważni i dostosowujmy prędkości do znaków drogowych oraz warunków panujących na drodze.

W poniedziałek miejscowości Udóż przed godz.21.00 kierowca volkswagena sharon potrącił dzika. Wczoraj w Rokitnie Szlachecki po godz. 21.00 sarna wbiegła pod nadjeżdżające BMW uszkadzając przednią maskę pojazdu. Dzisiaj tuż po północy na drogę krajową nr 78 w pobliżu Kroczyc wybiegł jeleń. Potrącone zwierze uszkodziło ciężarówkę. Rano po godz. 6.00 w Łazach kierujący BMW potrącił przebiegającą sarnę.

Wiele osób podróżuje nocą z uwagi na mniejszy ruch na drogach. Jednak na terenach leśnych lub w sąsiedztwie pół uprawnych ruch zwierząt o tej porze zdecydowanie rośnie. Zwracajmy też uwagę na znaki ostrzegające o zwierzynie. Pamiętajmy jednak, że zwierzęta te mogą pojawić się nawet w terenie zabudowanym.