Wiadomości

Podsumowanie świątecznych działań „Bezpieczny weekend”

Data publikacji 27.12.2018

Okres świąt to dla policjantów czas intensywnej pracy. Przez całe święta policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych. W czasie sześciodniowych działań na drogach powiatu zawierciańskiego doszło do jednego tragicznego wypadku i 25 kolizji drogowych. Stróże prawa zatrzymali też 3 pijanych kierowców.

Świąteczne działania na drogach rozpoczęły się już w piątek o 6.00, a zakończone zostały wczoraj o 22.00. W tym czasie na drogach powiatu zawierciańskiego pełniło służbę blisko 65 policjantów ruchu drogowego wspieranych przez mundurowych innych pionów. Stróże prawa byli widoczni w newralgicznych miejscach oraz tam, gdzie można się było spodziewać łamania przepisów.

Policjanci z drogówki kontrolowali prędkość i trzeźwość kierowców, a także stan techniczny samochodów. Niestety, zatrzymano 3 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. W czasie tegorocznych świąt oraz poprzedzających je dni doszło do jednego wypadku drogowego, w którym zginęła 49-letnia kobieta. Policjanci biorący udział w działaniach obsłużyli też 25 niegroźnych kolizji.