Wspólne działania policjantów i celników - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Wspólne działania policjantów i celników

Data publikacji 21.01.2019

Zawierciańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z celnikami zabezpieczyli nielegalne automaty do gier losowych. Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem 4 maszyn. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi do 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu uzyskali informację, że w dwóch lokalach na terenie Zawiercia i Poręby mogą znajdować się nielegalne automaty do gier hazardowych. W sobotę wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Częstochowie skontrolowali legalność urządzeń oraz posiadane zezwolenia. W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów zabezpieczono 4 nielegalne automaty.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Tak wysoką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal pod nielegalne automaty do gier hazardowych.