Uwaga na dopalacze! - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Uwaga na dopalacze!

Data publikacji 03.02.2019

W miniony wtorek zawierciańscy policjanci zatrzymali 27-letnią kobietę, która jest podejrzana o rozprowadzanie tzw. dopalaczy. Na wniosek śledczych Sąd zastosował wobec niej trzymiesięczny areszt. Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo!

W minionym tygodniu policjanci z wydziału kryminalnego zawierciańskiej komendy, w ramach realizacji czynności operacyjnych, zatrzymali 27-letnią mieszkankę naszego powiatu. Jest ona podejrzana o udzielanie kilku osobom substancji psychoaktywnej. W jej mieszkaniu zabezpieczono biały proszek, który został przesłany do szczegółowych badań. Śledztwo ma charakter rozwojowy i nie wykluczamy kolejnych zatrzymań. Sąd Rejonowy w Zawierciu wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanej kobiety.

Dopalacze to śmiertelne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego. Takie substancje powodują szybkie i nieodwrcalne zmiany w organizmie człowieka. Nie bądźmy obojętni - reagujmy, jeśli wiemy, że ktoś po nie sięga. Jeżeli mamy wiedzę o osobach rozprowadzających dopalacze poinformujmy o tym Policję – w ten sposób możemy uratować komuś życie!

 

Więcej o zagrożeniach jakie niesie ze sobą zażycie dopalaczy przeczytasz TUTAJ.

Ładowanie odtwarzacza...