Turniej o puchar dzielnicowego - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Turniej o puchar dzielnicowego

Data publikacji 15.02.2019

Wczoraj w Szkole Podstawowej im. Jana Ledwocha w Irządzach rozegrano halowy turniej piłki nożnej. Uczniowie szkół podstawowych z Irządz i Szczekocin rywalizowali o puchar dzielnicowego. Pierwsze miejsce w kategorii chłopców zajęła drużyna gospodarzy. W kategorii dziewcząt zwyciężyły zawodniczki z miejscowości Witów i Wygiełzów.

Turniej w ramach akcji Bezpieczne Ferie 2019 zorganizował dzielnicowy asp. Marek Grabowski przy wsparciu lokalnego samorządu i dyrekcji miejscowej szkoły. W zawodach uczestniczyło 50 zawodników, w tym 14 dziewczyn podzielonych na 6 drużyn. Sportowym zmaganiom przyglądali się współorganizatorzy i honorowi goście: Wójt Gminy Irządze, Sekretarz Gminy Irządze, Przewodnicząca Rady Gminy Irządze i dyrektor Szkoły Podstawowej w Irządzach im. Jana Ledwocha. W kategorii chłopców, jak i dziewcząt wybrano króla strzelców oraz najlepszego bramkarza. Po wręczeniu pucharów najlepszym drużynom wyróżniono także najmłodszych uczestników turnieju. Ponadto, każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Dla uczestników przygotowano również słodki poczęstunek.

Po zmaganiach sportowych młodzież uczestniczyła w zajęciach profilaktycznych. Policjanci wyświetlili i omówili filmy dotyczące bezpieczeństwa w sieci, przemocy w szkole oraz konsekwencji zażywania środków odurzających. Nie zabrakło również porad o bezpiecznym wypoczynku w czasie ferii.