Nietrzeźwi za kierownicą - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Nietrzeźwi za kierownicą

Data publikacji 30.09.2019

W miniony weekend zatrzymano cztery osoby, które jechały samochodem pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Z ruchu drogowego wyeliminowano również mężczyznę, który wbrew sądowemu zakazowi i po użyciu alkoholu kierował fiatem. Był także poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu zawierciańskiego zatrzymano trzech pijanych kierowców oraz jedną osobę po zażyciu środków odurzających. Ponadto, w ręce mundurowych wpadł 60-letni mężczyzna kierujący fiatem w stanie po użyciu alkoholu i wbrew sądowemu zakazowi. Prawo jazdy utracił kilka lat temu za jazdę w stanie nietrzeźwości. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się że jest poszukiwany w celu osadzenia w zakładzie karnym. Policjanci zatrzymali go wczoraj o 13.20 w Kroczycach. Godzinę później został zatrzymany 40-letni kierowca mazdy. Na ul. Grunwaldzkiej w Łazach potrącił rowerzystkę. Przeprowadzone badanie wykazało, że jest pod działaniem środków odurzających. W nocy z piątku na sobotę został zatrzymany w Porębie 56-letni kierowca mazdy. Miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. W sobotę o 14.30 na ul. Sienkiewicza w Zawierciu policjanci zatrzymali do kontroli Renault Kangoo. 40-letni kierowca wydmuchał 2,4 promila. Kolejny pijany kierowca doprowadził do kolizji. O godz 22.15 na ul. Paderewskiego, kierując peugeotem partner uderzył w seata. Został przebadany przez policjantów z wydziału ruchu drogowego. 31-latek miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu.

Kolejny raz dziękujemy wszystkim tym, którzy widząc na drodze pijanych zgłaszają to policji. Pamiętaj! Nie reagujesz - akceptujesz!