Odpowie za posiadanie narkotyków - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Odpowie za posiadanie narkotyków

Data publikacji 12.05.2020

Ponad 150 działek dilerskich mógł przygotować 28-latek z amfetaminy, jaką w minioną sobotę znaleźli przy nim zawierciańscy wywiadowcy. Mężczyzna posiadał przy sobie jeszcze inny środek odurzający. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

W sobotni wieczór zawierciańscy policjanci zauważyli zaparkowany w ustronnym miejscu samochód osobowy. W środku przebywał młody mężczyzna, który zachowywał się nerwowo. Mundurowi podejrzewali, że może mieć on przy sobie środki odurzające. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Mieszkaniec gminy Kroczyce miał przy sobie amfetaminę, z której można przygotować ponad 150 działek dilerskich. Przy 28-latku znaleziono również dwa woreczki z inną substancją odurzającą. Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Od początku tego roku, w związku z przestępstwami z Ustawy o przeciwdziałaniu i narkomanii, zawierciańscy policjanci wszczęli już 31 postępowań przygotowawczych. Mundurowi zabezpieczyli także ponad 2,2 kg środków odurzających.

Przypominamy!

Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat więzienia.

  • Sześć woreczków strunowych z zawartością białego proszku
  • Sześć pustych woreczków strunowych. Widoczny również wysypany biały proszek.
  • Dwa puste woreczki strunowe. Widoczna także wysypana biała substancja, w postaci kryształków.